Victorie în primul amical

Victorie pentru olteni în primul amical al iernii! Craiova s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa grupării Adana Demirspor, din liga secundă a Turciei.

Craiova a obținut prima victorie din 2019, în fața turcilor de la Adana. Andrei Cristea, la primul său meci în tricoul oltenilor, a avut nevoie de doar 11 minute pentru a-şi trece numele pe lista marcatorilor. Valentin Mihăilă a dus scorul la 2-0, în minutul 61, cu un șut imparabil din colţul careului mare. Adana a redus din handicap, iar scorul final a fost 2-1.

Universitatea Craiova întâlnește, sâmbătă, de la ora 17.00, formația FC Vorskla Poltava, aflată pe locul cinci în prima ligă din Ucraina.