Înfrângere în ultima etapă

Alb-albaștrii au fost învinși pe teren propriu de Astra Giurgiu și încheie sezonul regulat al Ligii I Betano pe locul al treilea, cu 45 de puncte. Universitatea Craiova intră în play-off, după două înfrângeri consecutive, cu 23 de puncte, iar în primul meci îi va înfrunta din nou pe giurgiuveni, tot pe “Ion Oblemenco”. Partida este programată duminică, de la 20.30.

Peste 15.000 de suporteri olteni au venit la stadion pentru a fi alături de trupa lui Mangia în ultimul meci din sezonul regulat al Ligii I Betano. Vârful Koljic a deschis scorul în minutul 49 printr-un șut din interiorul careului, însă giurgiuvenii au restabilit egalitatea prin Lullaku, în minutul 76. Golul victoriei oaspeților a venit cu trei minute înaintea fluierului de final, atunci când Donkor a trimis în propria poartă la centrarea lui Valentin Gheorghe.

Dezamăgiți de rezultat, alb-albaștrii speră să strângă rândurile, pentru că îi așteaptă un play-off dificil.

Duelul dintre Universitatea Craiova şi Astra se repetă în prima etapă din play-off, duminică, de la ora 20:30.