Victorie la pas pentru Universitatea

Al doilea amical, a doua victorie pentru Universitatea Craiova. Juveții s-au impus cu scorul de 3-0 în fața formației FC Vorskla.

Universitatea Craiova a disputat, în acest weekend, cel de-al doilea meci amical în cadrul cantonamentului din Turcia. Oltenii au trecut de Vorskla Poltava, echipă aflată pe locul 5 in prima liga din Ucraina, cu scorul de 3-0. Alexandru Mitriță a deschis scorul, în minutul 11, cu o scăriță peste portar, Koljic a majorat scorul două minute mai târziu, după o centrare a lui Bancu. Scorul final a fost stabilit de  Andrei Cristea, în minutul 74, din penalty.

Universitatea Craiova va întâlni, în cadrul ultimului amical disputat în Turcia, pe 25 ianuarie, formația Ferencvaros, liderul din campionatul Ungariei.