Trei puncte și locul 3

Craiova s-a impus seara trecută cu trei la unu în meciul cu FC Voluntari. Suporterii olteni nu au fost scutiți de emoții mai ales că oaspeții au fost cei care au deschis scorul pe arena din Bănie.

FC Voluntari a deschis surprinzător scorul în minutul 11, după ce Gadze a reluat spectaculos de la marginea careului.

Oltenii au schimbat cursul jocului până la pauză. Koljici a marcat cu capul, din careu, în minutul 26, dar a ieșit accidentat. Mitriță a făcut 2-1 în ultimul minut al primei reprize, marcând din penalty-ul obținut de Nicușor Bancu.

După pauză, Voluntari a forțat egalarea, dar pe final, în minutul 90+1, Nuno Rocha a marcat pe contraatac și a stabilit scorul final, trei la unu.

La conferința de după meci, antrenorul Universității nu era mulțumit total de evoluția elevilor săi.

Olteniiîși îndreaptă toată atenția spre următorul joc, programat sâmbătă, în Ștefancel Mare, cu Dinamo București.