Un egal neașteptat

Universitatea Craiova a remizat pe teren propriu cu formația Sepsi SF. Gheorghe.

Universitatea Craiova a încheiat la egalitate, 1-1 meciul susținut în compania formației Sepsi Sf. Gheorghe. Oltenii au avut ocazia să deschidă scorul în prima repriză prin Fedele, care a ratat o lovitură de la 11 metri. Oaspeții au reușit să înscrie în minutul 37 al partidei, prin Kartnitky. În minutul 83, Universitatea a reușit egalarea prin Burlacu, în urma unei pase primite de la Bărbuț. Oltenii au încheiat meciul în nouă jucători, după eliminarea lui Mitriță și Fedele.

Universitatea Craiova urmează să întâlnească în deplasare formația FC Botoșani, luni, 26 noiembrie, de la ora 20.30.