Victorie pentru Universitatea Craiova

Universitatea Craiova s-a impus, sâmbătă, pe teren propriu în fața formației FC Viitorul , cu scorul de 2-0, într-un meci din etapa a noua a Ligii I.

Scorul a fost deschis încă din minutul cinci al partidei de către bosniacul Koljic, noua achiziție a Craiovei, care s-a integrat perfect în angrenajul echipei.

Fotbaliștii craioveni au mai avut în prima repriză doua mari ocazii de gol, de fiecare dată, Mihăilă și Kelic șutând în bară.

Scorul a fost majorat în cea de a doua repriză de același Koljic, care în trei partide a marcat nu mai puțin de patru goluri.

Portarul craiovean Pigliacelli o putea readuce pe Viitorul în joc, la o degajare neinspirată a acestuia, însă tabela a rămas neschimbată, deoarece Voduț, jucătorul oaspeților n-a reușit să profite de această ocazie.

În urma acestui rezultat echipa craioveană a urcat în clasament, ajungând pe locul al patrulea, cu 14 puncte.