Campionat studenţesc de şah

Organizaţia Studenţilor Politehnişti Profil Electric Craiova a organizat, astăzi, un campionat de şah la nivelul Facultăţii de Inginerie Electrică. Evenimentul a urmărit promovarea şahului ca sport al minţii, ca mod de petrecere a timpului liber şi de constituire a unui nucleu de studenţi şahişti.

Cupa OSPPEC la Şah 2016 s-a desfăşurat la sediul organizaţiei studenţeşti din cadrul Facultăţii de Inginerie Electrică. Acesta este un concurs de tradiţie al organizaţiei care reuneşte tineri dornici de a se întrece în sportul minţii. La eveniment s-au înscris studenţi de la mai multe facultăţi ale Universităţii din Craiova.

Cupa OSPPEC la Şah 2016 a fost câştigată de Mihăiţă Vîlceanu, locul doi a fost ocupat de Irinel Văleanu şi ultimul loc al podiumului a fost adjudecat de Remus Miloşescu.